Obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej

15 grudnia zapisał się w tradycji naszej szkoły jako Dzień jej Patrona, Adama Mickiewicza. Tegoroczne święto było wyjątkowo uroczyste, ponieważ obchodziliśmy również trzydziestą rocznicę nadania placówce sztandaru.
     Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście obejrzeli projekcję komputerową, przybliżającą podniosłe chwile sprzed trzydziestu lat. Pokaz ten, jak również wypowiedź p. Adama Zaręby, były ciekawą lekcją historii i tradycji regionu.
     Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Obejrzeliśmy m. in. inscenizację ballady pt. ,,Pani Twardowska”.
Poczet sztandarowy
     Najbardziej emocjonująca była jednak część konkursowa uroczystości, na którą każda klasa czekała z niecierpliwością. Uczniowie mieli miesiąc na przygotowanie czterech zadań. Sprawdzały one ich umiejętności literackie, talent plastyczny oraz zdolności aktorskie.
Na sali
     Przewodnicząca komisji konkursowej, p. dyrektor Joanna Suchowolak podkreśliła zaangażowanie wszystkich uczniów oraz wkład pracy, jaki włożyli, by tego dnia zaprezentować się jak najlepiej. Odczytywaniu wyników towarzyszyło ogromne napięcie, chociaż nagrody przewidziano dla każdego uczestnika. Wśród maluchów zwyciężyły ex aequo klasy IIb i IIIa, w grupie starszej natomiast – IVa i IVb.
Przemawia p.A.Zaręba
     Przebieg uroczystości podsumował p. dyrektor Andrzej Kieres, który podziękował za jej przygotowanie i pochwalił naszą zdolną młodzież.
D.T.
Występ młodzieży Występ młodzieży Inscenizacja utworu A.Mickiewicza