Dzień Patrona 2005

Aby tradycji stało się zadość 15 XII Anno Domini 2005 odbyły się w Szkole Podstawowej uroczystości związane z Dniem Patrona, którym jest Adam Mickiewicz. Wyjątkowego charakteru nadawał im fakt, iż w tym roku upłynęło 150 lat od śmierci wieszcza narodowego.
Dzień Patrona
     W naszej szkole przyjął się zwyczaj, iż jednym ze stałych punktów corocznych obchodów Dnia Patrona jest inscenizacja wybranego utworu poety przygotowana przez młodzież. Tym razem uczniowie wcielili się w postaci z nastrojowej i tajemniczej II części "Dziadów".
Dzień Patrona
     Kolejna część uroczystości miała charakter konkursowy. Reprezentacje poszczególnych klas odpowiadały na trudne pytania związane z życiem i twórczością poety, z czym poradziły sobie doskonale. Komisja konkursowa oceniła również plakaty będące ilustracjami do wybranej bajki Adama Mickiewicza (klasy I-III) lub jednej z ksiąg "Pana Tadeusza" (klasy IV-VI). Dodatkowe punkty można było uzyskać za udział w konkurencjach sportowych, które wywołały żywiołowy doping publiczności.
     Miejsca "medalowe" przyznano:

w klasach I - III