Część artystyczna w wykonaniu uczniów

Występ zespołu wokalnego

Wystawa prac lubelskiego malarza, Pana Kazimierza Krupy

Występ zespołu z Kluczkowic

Dzień Patrona, obchodzony jak co roku 15 grudnia, to tradycyjnie dzień poświęcony pamięci Adama Mickiewicza.
W programie tegorocznych obchodów znalazł się m.in. montaż słowno-muzyczny n.t. życia i twórczości sławnego wieszcza, pokaz tańców ludowych w wykonaniu zespołu tanecznego, prezentacja twórczości artysty-malarza, spotkanie z ornitologiem a także rozgrywki sportowe.
    Otwarcia uroczystości dokonał dyrektor ZSO, pan Andrzej Kieres, powitawszy wszystkich zebranych.
Następnie mogliśmy obejrzeć inscenizację złożoną z wybranych fragmentów „Pana Tadeusza” w interpretacji uczniów szkoły podstawowej. Trzeba przyznać, że młodzi aktorzy zaprezentowali się wspaniale. A i sam utwór stał się dzięki nim bardziej zrozumiały i przejrzysty.
    Inscenizacji towarzyszyła oprawa muzyczna, będąca zasługą zespołu wokalnego działającego w naszej szkole pod „batutą” pani Anny Kapicy. Utwory przez niego zaprezentowane, m.in. „Świtezianka”, „Niepewność”, wzbudziły na pewno uczucie refleksji oraz zadumy w widzach. Należy dodać, że był to kolejny udany występ naszego zespołu wokalnego, który dodaje blasku każdej uroczystości szkolnej.
    Po inscenizacji na scenie pojawiła się grupa taneczna z Kluczkowic pod kierownictwem pani Anny Kutyny, prezentując poloneza oraz inne tańce ludowe.
Jako następni wystąpili w dwóch układach tanecznych, uczniowie szkoły podstawowej.
    Kolejnym elementem programu było spotkanie z ornitologiem, panem Robertem Rudolfem. Opowiadał on młodszym dzieciom o walorach przyrodniczych doliny Wisły. Starsze dzieci w tym czasie zmagały się w konkurencjach sportowych.
    Podczas trwania imprezy można było podziwiać twórczość pana Kazimierza Krupy z Lublina, artysty-malarza, sympatyka Towarzystwa Miłośników Sztuk Pięknych, który prezentował obrazy swojego autorstwa oraz chętnie udzielał odpowiedzi na nurtujące przyszłych malarzy pytania.
    Pieczę nad całością imprezy oraz prawidłowym jej przebiegiem trzymali, oprócz dyrekcji ZSO, nauczyciele: pani Lucyna Król-Niedziałek, pani Małgorzata Zbytniewska, pan Piotr Wrona oraz pan Szczepan Ambrożkiewicz, który wraz z młodzieżą przygotował dekoracje i pan Artur Mróz, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie konkurencji sportowych. Rywalizację w klasach młodszych wygrała klasa pani Lorety Klocek- II b, a w klasach starszych- VI a, której wychowawczynią jest pani Marzanna Kapica.
    Dzisiejsza uroczystość wzbudziła wiele pozytywnych emocji oraz dostarczyła niezapomnianych wrażeń, dlatego z niecierpliwością czekamy na następną.

E.K.

Część artystyczna w wykonaniu uczniów Część artystyczna w wykonaniu uczniów Część artystyczna w wykonaniu uczniów
Część artystyczna w wykonaniu uczniów Występ zespołu z Kluczkowic Występ zespołu z Kluczkowic
Dzień Patrona Wystawa prac lubelskiego malarza, Pana Kazimierza Krupy Prelekcja lubelskiego malarza, Pana Kazimierza Krupy