Papież nie żyje Wirtualna Polska

Pożegnanie Papieża

Pogrążona w głębokim smutku społeczność ZSO oddała hołd zmarłemu Ojcu Świętemu.
    Flagi opatrzono w kir i opuszczono do połowy masztu. Na głównym korytarzu urządzono wystawkę poświęconą osobie Jana Pawła II, której patronowały jedne z ostatnich Jego słów:
"Szukałem Was. Teraz przybyliście do mnie. Za to Wam dziękuję."
Pożegnalna akademia
     Uczniowie zorganizowali krótką akademię, aby wspólnie odmówić modlitwę za zmarłego. Odświętnie ubrana młodzież śpiewała pieśni, recytowała utwory Papieża. Wszystkich zebranych na placu szkolnym połączyła ulubiona pieśń Jana Pawła II. Śpiewając "Barkę" młodzież trzymała się za ręce w geście jedności w modlitwie za Papieża rodaka. Pożegnalna akademia
     Jedynym pocieszeniem w tych smutnych chwilach stały się zapamiętane przez wszystkich słowa Ojca Świętego:
"Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć"

Składając cześć wielkiemu człowiekowi dziękujemy jednocześnie za cały Jego pontyfikat, za nauki, które z pewnością przyniosą owoce i staną się inspiracją w naszych działaniach.

L.K.

Pożegnalna akademia