"Jestem bezpieczny"

Od kilku już lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą biorą udział w konkursie wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Opolu Lubelskim. Konkurs ma na celu zapoznanie uczniów szkół podstawowych naszego regionu z zasadami szeroko pojętego bezpieczeństwa, problematyką uzależnień, pracą Policji oraz podstawowymi przepisami prawnymi dotyczącymi dzieci i młodzieży.

Konkurs wiedzy prewencyjnej

4 kwietnia 2006 r. reprezentanci naszej szkoły zwyciężyli w eliminacjach gminnych i zakwalifikowali się do powiatowego etapu konkursu, który zorganizowano 19 maja w sali kinowej w Opolu Lubelskim. Komisja oceniała uczestników w 4 konkurencjach. Były to: prezentacja szkoły, test wiedzy, plakat dotyczący bezpieczeństwa dzieci oraz scenka "Bezpieczne hasło".

Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami, wykazując się wiedzą, talentem i dużym poczuciem humoru. Podczas wszystkich zmagań wspierał ich wzorowy doping koleżanek i kolegów z klasy IV "a", V "a" i VI "b".
     Lekki niedosyt, jaki powstał w naszych "szeregach" po ogłoszeniu wyników (zajęliśmy III miejsce, do II zabrakło nam tylko 0,5 pkt ) złagodziły wspaniałe nagrody oraz gratulacje od organizatorów konkursu i dyrekcji ZSO.

D.B.

Konkurs wiedzy prewencyjnej Konkurs wiedzy prewencyjnej Konkurs wiedzy prewencyjnej