W Józefowie znają przepisy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Józefowie nad Wisłą okazali się w tym roku najlepszymi w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych.

Będą reprezentować województwo lubelskie w finale krajowym Turnieju w Łapanowie pod Bochnią pod koniec maja.
    Tymczasem Gabriel Kopyciński, Adam Nowak i Piotr Samołyk, których do turnieju przygotowała Grażyna Szymczyk, otrzymali Puchar Marszałka województwa Lubelskiego. II miejsce zajął Zespół Szkół w Kocudzy, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 w Biłgoraju.
    W regionalnej edycji Turnieju rywalizowało 19 zespołów składających się z uczniów klas od 4 do 6 posiadających kartę rowerową. Mieli do rozwiązania testy z przepisów ruchu drogowego i z pomocy przedmedycznej oraz musieli poprawnie przejechać przez miasteczko ruchu drogowego i tor przeszkód, przygotowany przez gospodarzy turnieju, Szkołę Podstawową nr 3 w Opolu Lubelskim.
    Nagrody fundowali Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, PZU i Kuratorium, a turniej zorganizowali Zarząd Okręgowy PZMOT oraz policjanci z Opola i Lublina.

JB

Radio Lublin przez internet