Klasa o profilu REKREACJA I TURYSTYKA REGIONALNA

Licealiści, oprócz rozszerzenia wybranych przedmiotów: j. angielskiego, geografii, historii, biologii i języka polskiego, będą objęci innowacją pedagogiczną "Rekreacja i turystyka regionalna", w trakcie której poznają elementy wiedzy o regionie, agroturystyki, zagospodarowania terenów zielonych, tworzenia stron WWW na potrzeby agroturystyki, fotografii, przewodnictwa turystycznego.

Po zakończeniu każdego roku uczniowie będą uczestniczyli w kilkudniowych wyjazdach, gdzie będą doskonalili umiejętności turystyki regionalnej.

Od II półrocza klasy II uczniowie mogą zrobić w szkole kurs prawa jazdy kat. B (po preferencyjnej cenie).

Szkoła nasza dysponuje nowoczesną bazą komputerową (2 pracownie) ze stałym, szybkim dostępem do Internetu oraz pełną gamą obiektów sportowych: odnowione sale duża i mała, siłownia, sala tenisa stołowego (12 stołów), boiska sportowe, ORLIK i BIAŁY ORLIK (lodowisko).

Młodzież jest pod stałą opieką stomatologa i pielęgniarki szkolnej.

Z terenu gminy oferujemy uczniom darmowe dojazdy do szkoły autobusami szkolnymi.

Oddziałowi przypisano następujące przedmioty rozszerzone: język polski, historia, język angielski, biologia, geografia, matematyka.

Klasa o profilu SZKOLENIE WOJSKOWE

Zadaniem innowacji pedagogicznej "Szkolenie wojskowe" jest przygotowanie uczniów pod względem praktycznym do działania w sytuacjach różnych zagrożeń czasu pokoju i wojny w obszarach bezpieczeństwa publicznego i osobistego oraz kontynuowanie kształcenia w szkołach wyższych, cywilnych i resortu obrony narodowej.

"Szkolenie wojskowe" ma na celu wstępne zapoznanie uczniów z problematyką służby wojskowej Narodowych Sił Rezerwowych, formacji OC oraz z pracą w administracji związanej z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, obroną granic RP. Przygotowuje uczniów do podjęcia samodzielnej decyzji o wyborze kształcenia zawodowego, a następnie także w formacjach zmilitaryzowanych (wojsko, policja, straż graniczna, straż pożarna). Będzie wdrażane z wykorzystaniem bazy III Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego, a zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę wojskową.

Szkoła dysponuje nowoczesną bazą komputerową ze stałym dostępem do Internetu oraz pełną gamą obiektów sportowych (ORLIK, BIAŁY ORLIK - lodowisko). Młodzież jest pod stałą opieką stomatologa i pielęgniarki szkolnej. Uczeń ma możliwość ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz od II półrocza klasy II istnieje możliwość uczestniczenia w kursie prawa jazdy kat. B (po preferencyjnej cenie). Szkoła zapewnia edukację w zakresie kultury masowej i wysokiej poprzez wyjazdy do kin i teatrów oraz organizacje wyjazdów rekreacyjno-sportowych w okresie ferii zimowych. Każdy uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kołach artystycznych, sportowych i przedmiotowych.

Oddziałowi przypisano następujące przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, biologia, matematyka.