Ślubowanie klasy pierwszej liceum

Przemówienie p. DyrektorMoment ślubowaniaPierwszą imprezą, w której główną rolę odegrali uczniowie nowego, trzyletniego liceum, było ich ślubowanie. Odbyło sie ono 7 listopada 2002 roku.
Po południu, na naszym reprezentacyjnym holu, zebrali się uczniowie liceum, rodzice i nauczyciele.
"Non scholae, sed vitae discimus"
...taki napis witał przybyłych na tą uroczystość gości. "Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia" - to hasło powinno wskazywać kierunek wszystkim uczniom, nie tylko pierwszakom... .
    Uroczystość rozpoczęła pani dyr. Barbara Dymińska, witając przybyłych uczniów, ich rodziców i nauczycieli oraz zaproszonych gości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie złożyli ślubowanie, po którym dyrektorzy (p. B.Dymińska i p. A.Kieres) wraz z wychowawcą (p. S.Majcherem) wręczyli im pamiątkowe znaczki. Uczniowie wpisali się również do kroniki szkolnej.
Potem usłyszeli kilka ciepłych słów od swoich kolegów. Żaneta, w imieniu uczniów starszych klas, życzyła młodszym koleżankom i kolegom sukcesów w szkole i tego, by była dla nich miejscem, do którego zawsze chętnie będą wracać.

Pan Piotrek, zamiast pomagać, pozuje do zdjęcia... Adrian już się wpisał.. Tomek się wpisuje... I Agnieszka...
    Po krótkiej przerwie rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez panią profesor Zofię Siudym, uczącą w tej klasie języka polskiego....i BartekPrzemówienie Żanety Po odsłonięciu kurtyny, oczom zebranych ukazała się sceneria antycznej Grecji, z kolumnami i ateńskim Partenonem w głębi . W jednej chwili przenieśliśmy się w świat greckich filozofów, którzy toczyli ciekawą dysputę na temat sensu nauki i nauczania, otoczeni przepięknymi muzami i Ateną, w role których wcieliły się równie piękne uczennice... Zwieńczeniem przedstawienia, a zarazem elementem łączącym starożytność z naszymi czasami stał się słynny taniec Greka Zorby, przepięknie odtańczony przez wszystkich artystów. O tym, że się on podobał świadczyły rzęsiste brawa, jakie dostali młodzi aktorzy.
Potem uczniowie, wraz z nauczycielami, zrobili sobie w antycznej scenografii pamiątkowe zdjęcia (patrz poniżej).
W trakcie dysputy... Taniec Greka Zorby w wykonaniu chłopców... ...i dziewcząt Pamiątkowe zdjęcia
Pamiątkowe zdjęcia Pamiątkowe zdjęcia A to my! Nauczyciele przy kawie

Na zakończenie imprezy uczniowie mieli dyskotekę i poczęstunek, przygotowany przez rodziców, którzy oczywiście nie zapomnieli o nauczycielach i zaprosili ich na tradycyją kawę i ciasto.

S.M.