Ślubowanie klasy pierwszej liceum

Ślubowanie uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie nad Wisłą odbyło się 8 listopada 2006 roku.W uroczystości udział wzięła społeczność szkolna liceum, dyrekcja szkoły, wychowawcy klas-II i III liceum oraz rodzice uczniów biorących udział w ceremonii Ślubowania.
     Nad przebiegiem części oficjalnej uroczystości czuwał pan dyrektor Grzegorz Kapica. Natomiast pan dyrektor Andrzej Kieres w przemówieniu skierowanym do uczniow podkreślił doniosłość chwili, życząc bohaterom spotkania, aby swoją postawą i zaangażowaniem potwierdzili wierność słowom złożonej przysięgi.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy I liceum przy współudzale chóru szkolnego "Czelesta." Scenariusz montażu literacko-muzycznego zatytułowanego "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd" powstał w oparciu o fragmenty "Tryptyku rzymskiego" i poezję Jana Pawła II. Oprawa muzyczna zainspirowana była wybranymi utworami z oratorium Piotra Rubika "Tu es petrus."
     Bogactwo refleksji natury moralnej i uniwersalny charakter przesłania widowiska sprawiły, że zostało ono zaprezentowane na zebraniu rodziców, które odbyło się 7 listopada 2006 roku.
     W trakcie tej miłej, nastrojowej uroczystości, p. dyr. Grzegorz Kapica poinformował zebranych o tegorocznym stypendium Ministra Edukacji Narodowej, które w naszym liceum otrzymała uczennica klasy III LO, Monika Wójcicka.

G.Cz.

Ślubowanie klasy pierwszej liceum

Ślubowanie klasy pierwszej liceum Ślubowanie klasy pierwszej liceum Ślubowanie klasy pierwszej liceum