Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

20 maja 2006 roku drużyna ratownicza reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Józefowie nad Wisłą wzięła udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK 2006 w Lublinie. W skład drużyny weszli uczniowie klasy III LO: Kamil Miśkiewicz, Paweł Kapica, Daniel Teresiński i Paweł Prokurat.

W mistrzostwach uczestniczyło 12 drużyn ratowniczych. Zawodnicy mieli do pokonania 6 stacji. Pierwsza z nich stanowiła test wiedzy o PCK. Kolejne etapy mistrzostw odbywały się pod hasłem Agresja, Chaos, Szaleniec, Neptun i Energetyk. Sprawdzały one praktyczne umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, która przebiegała w różnorodnych i złożonych warunkach.

Analiza zadań turniejowych

Drużyna po mistrzowsku radziła sobie z zadaniami związanymi z ratownictwem, godnie reprezentując nasze liceum. W rywalizacji drużynowej zawodnicy z naszej szkoły zajęli bowiem zaszczytne-IV miejsce.Dołączyli dzięki temu do grona takich szkół jak: Zespół Szkół nr 3 im. Sylwestra Kaliskiego w Zamościu-I miejsce, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarneckiego-II miejsce, XXI Liceum Ogólnokształcące im. Świętego Stanisława Kostki w Lublinie-III miejsce.

Akcja ratunkowa
Nasza drużyna... w niepełnym składzie

Na sukces naszej dzielnej załogi ratowniczej złożyła się wytężona praca zawodników przygotowywanych przez opiekuna drużyny-Instruktora Pierwszej Pomocy PCK, pana Grzegorza Kapicę.
     Uczestnikom mistrzostw gratulujemy sukcesu, życząc im jednocześnie, aby posiadanymi umiejętnościami nie musieli zbyt często wykazywać się w życiu codziennym.

G.Cz.