Jasełka i wigilie klasowe 2004

21 grudnia odbyły się w naszej szkole przedstawienia jasełkowe dla przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Po nich zaś odbyły się w klasach wigilie klasowe.
     Jasełka przygotowali uczniowie szkoły podstawowej, oczywiście pod kierunkiem nauczycieli.
     Otoczeni przepiękną dekoracją przeżyliśmy jeszcze raz historię narodzin Jezusa, zobaczyliśmy pasterzy, mędrców ze Wschodu, Maryję i Józefa.
Przedstawienie jasełkowe
     Uczniowie po obejrzeniu jasełek spotkali się w swoich klasach, przy stołach, na których można było zobaczyć (...i pojeść) wielką różnorodność wigilijnych potraw. Oczywiście wcześniej podzieli się opłatkiem, jak również pośpiewali piękne polskie kolędy.
Na widowni
     Klasa III LO spotkała się przy jasełkowej stajence na holu. Tu łamiąc się opłatkiem składali sobie nawzajem życzenia. Czasami dla wyrównania wzrostu przydawała się ławeczka (patrz: zdjęcie).
     Po zaśpiewaniu kilku kolęd, tradycyjnie (...bo trzeci rok z rzędu) wyruszyli kolędować do innych klas. Niektóre klasy były tak miłe, że częstowały ich swoimi przysmakami.
Przedstawienie jasełkowe
S.M.
Przedstawienie jasełkowe Przedstawienie jasełkowe Przedstawienie jasełkowe
Przemawia pani Dyrektor Świąteczny wystrój przy wejściu do szkoły Przy życzeniach przydaje się ławeczka...