Zakończenie klas III gimnazjum

"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy". Cytat z piosenki Marka Grechuty stanowił motto akademii, która odbyła się z okazji ukończenia gimnazjum przez uczniów klas III. Uroczystość uświetnili przybyli na to spotkanie goście w osobie przewodniczącego Rady Gminy Józefów nad Wisłą pana Krzysztofa Teresińskiego,inspektora oświaty pana Tomasza Gizy i pani Ewy Adamczyk- przewodniczącej Rady Rodziców.
     Przemówienie dyrektora ZSO w Józefowie nad Wisłą,pana Andrzeja Kieresa, stanowiło początek części oficjalnej uroczystości. Następnie pan dyrektor Grzegorz Kapica wręczył uczniom nagrody książkowe i dyplomy za wybitne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie, aktywną działalność w organizacjach szkolnych, kołach zainteresowań i znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych.

Uczniowie podziękowali nauczycielom za wspólnie spędzone chwile i za trud włożony w edukację młodych umysłów oraz wychowanie. Dopełnieniem podziękowań były wiązanki kwiatów wręczone nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom.
     Program artystyczny w wykonaniu uczniów klas trzecich i drugich gimnazjum stanowił oprawę słowno-muzyczną akademii, tworzył liryczny klimat spotkania i stanowił źródło przesłań kierowanych do abiturientów naszego gimnazjum. Młodzież opuszczająca szkolne mury wciąż ma w pamięci słowa Wisławy Szymborskiej, że "Nic dwa razy się nie zdarza" i na spotkanie swej przyszłości wyrusza świadoma, że "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy".
     Przedstawiciele klas II wręczyli uczniom klas III symboliczną różę, aby start absolwentów gimnazjum do następnego etapu życia był udany i obfitował w ciekawe wydarzenia i liczne sukcesy.

G.Cz.

Przemówienia p. dyr. A. Kieresa