Wszyscy się radujmy, Gloria, Gloria wyśpiewujmy...

W okresie bożonarodzeniowym tradycją stało się organizowanie konkursów oraz festiwali kolęd i pastorałek. Udział w takim przedsięwzięciu pozwala na zaprezentowanie swoich umiejętności wokalnych na forum.
Przed taką szansą stanęli członkowie zespołu wokalnego "Marimba" oraz chóru "Czelesta", działający w naszej szkole "pod batutą" pani Anny Kapicy. Dostaliśmy bowiem zaproszenie na Pierwszy Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek do Karczmisk, któremu przyświecało motto "Wszyscy się radujmy, Gloria, Gloria wyśpiewujmy".
No i wyśpiewaliśmy sobie... dwa miejsca na podium ; ponieważ i "Marimba" i "Czelesta" zajęły drugie miejsca wśród swoich kategorii.
Nasi uczniowie zaprezentowali cztery utwory: "Choinka", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Pasterka" i "Dzisiaj w Betlejem". Zarówno umiejętności wokalne, jak i świąteczny image wykonawców, a także niewątpliwy wdzięk i urok naszej pani dyrygent wywołały ogromny aplauz publiczności.
Trzeba dodać, że konkurencja była duża, bowiem swój udział w festiwalu zgłosiło 17 szkół z naszego powiatu, a każda z nich wytypowała przedstawicieli w kilku kategoriach: soliści, duety, zespoły i chóry. Jury brało także pod uwagę wiek wykonawców. Gościnnie wystąpił zespół muzyczny z Litwy oraz chór "Corda Vox" z Terespola.
     Przegląd trwał dość długo, bo od 10.30 do 17.00, ale gospodarze uroczystości wykazali się dużą troską o uczestników konkursu oraz opiekunów, zapewniając poczęstunek dla wszystkich. Po wspólnym zaśpiewaniu kolędy wróciliśmy do szkoły zabierając ze sobą przyznane nam dyplomy, statuetki oraz nagrody. (E.K.)

Całkowita ilość zdjęć: 12 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum 7.3 & Chameleon | Pomoc