Projekt edukacyjny „Poznajemy życie dzieci w krajach rozwijających się”

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym opracowanym przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy szlak” w Opolu Lubelskim. Celem projektu było podniesienie świadomości dzieci na temat sytuacji ich rówieśników w krajach Afryki. Przedsięwzięcie obejmowało następujące działania:
- spotkanie z siostrami Cecylią, Anną i Kamilą ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Najświętszej Marii Panny Królowej Afryki
- spotkanie z wolontariuszami pracującymi w Sudanie
- wycieczka do Krakowa, w czasie której uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach w Parku Edukacji Rozwojowej oraz Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli
- konkurs plastyczny „Moja przygoda z Afryką"
- wystawa podsumowująca projekt
    Dzięki projektowi poszerzyła się wiedza uczniów na temat codzienności na czarnym kontynencie. Wielu z nich zrozumiało, że prawdziwa Afryka to nie tylko egzotyka i malownicze krajobrazy, jakimi kuszą nas foldery biur podróży. To codzienna troska o pokarm, wodę i dach nad głową, to zmaganie się z biedą i chorobami, to wreszcie próby stworzenia namiastek normalności w sytuacji, która normalna nie jest.
    Dziękujemy pani Barbarze Strawie z Lokalnej Grupy działania „Owocowy szlak” za przygotowanie projektu i wytypowanie naszej szkoły do jego realizacji.

(D.B.)

Całkowita ilość zdjęć: 12 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum 7.3 & Chameleon | Pomoc