WINTER SCHOOL OF ENGLISH 19-26.01.2008

Dzięki projektowi „Szkoła równych szans” po raz pierwszy w czasie ferii zorganizowany został obóz językowy w Puławach. Uczestnicy podzieleni byli na grupy – podstawówkową, w której lektorem była Pani Ewa Kozioł i gimnazjalną, w której uczyła Pani Maria Jagodzińska. Opiekę nad młodzieżą sprawowali również Pani Anna Kapica i Pan Kamil Jagodziński. Obozowicze zamieszkali w internacie I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego.
    Program obozu umożliwiał młodym ludziom kontakt z językiem angielskim w sposób inny niż w szkole. Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie – lekcje języka angielskiego przed południem, a popołudniami warsztaty językowe. Podczas lekcji uczniowie poznawali gramatykę, nowe słownictwo oraz rozwijali praktyczną znajomość języka angielskiego, tj. mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie. Natomiast warsztaty językowe były to zajęcia z wykorzystaniem multimedialnych środków przekazu, symulacji językowych, filmów i gier językowych. Na zakończenie nauki każdy uczestnik otrzymał dyplom, a najlepsi uczestnicy – nagrody.
    Ale ferie to przecież nie tylko nauka. Dodatkowo uczniowie mogli zadbać o rozwój sprawności fizycznej – basen i lodowisko, a także rozwój duchowy – kino. Wieczorami odbywały się wspólne zajęcia integracyjne – prezentacja grupy gimnazjalnej, przedstawienie grupy podstawówkowej, obozowe otrzęsiny i najważniejsze ze wszystkich urodziny Bartka z VI A. Nie zabrakło oczywiście zielonej nocy, choć nam kojarzyła się ona raczej z bielą....
    Było super!!! Zobaczcie sami!!!   (M.J.)

Całkowita ilość zdjęć: 24 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum 7.3 & Chameleon | Pomoc