Potyczki anielsko-diabelskie, czyli uroczystość otrzęsin klasy I LO

30 października 2007 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość o wieloletniej tradycji, zwana potocznie Otrzęsinami. „Próba ognia i wody” dla uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego miała charakter konfrontacji Nieba i Piekła. Sklepienie nad częścią niebiańską i piekielną stanowiły balony-czarne, czerwone, niebieskie i białe. Uroczystość została przygotowana i przeprowadzona przez uczniów klasy II LO.
    Program prowadziło dwoje uczniów, którzy dla potrzeb imprezy przyjęli nowe imiona i wystąpili w odpowiednich kostiumach. Barteo, opiekun nieba, w długiej białej szacie, ze skrzydłami u ramion, bardzo serdecznie powitał Pana dyrektora, Andrzeja Kieresa. Natomiast władca piekła, Lucyfero Mateo, przebrany w czarny kostium, piekielnie gorąco przywitał uczniów klasy I LO wraz z wychowawczynią, Panią Barbarą Chmiel oraz uczniow klasy III LO.
    Potyczki anielsko-diabelskie odbywały się przy wtórze muzyki Jeana Michaela Jara. Uczniowie klasy I LO poddani byli wielu próbom. W ramach uczestniczenia w niebiańskiej uczcie przedstawiciele klasy wykonali zadania polegające na wypiciu napojów i spożyciu potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję. Reprezentanci na melodię piosenki „Wlazł kotek na płotek” odśpiewali tekst ułożony przez uczniów klasy II LO. Wychowawczyni dzielnie dyrygowała, ułatwiając swoim podopiecznym to niełatwe zadanie. Inną konkurencją było „dekorowanie” wychowawczyni, z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez prowadzących imprezę uczniów. Uczestnikom i obserwatorom zabawy najbardziej podobała się konkurencja polegająca na wykonaniu makijażu chłopcu przez chłopca. Natomiast największą trudność sprawiła młodzieży tzw. niespodzianka z worka, czyli znalezienie małego guzika w torbie z mąką. Ostatnim zadaniem było pokonanie piekielnego toru przeszkód, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie klasy I LO wraz z wychowawczynią.     Bohaterowie potyczek wyszli zwycięsko z wszystkich prób i aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, odbędą w najbliższym czasie Ślubowanie.

Całkowita ilość zdjęć: 16 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum 7.3 & Chameleon | Pomoc