Up Dzień Patrona Szkoły Podstawowej Prev Next Slideshow

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

Każdy, kto przybył do naszej szkoły w ciągu kilku dni poprzedzających 14 grudnia, na pewno zauważył, że zbliża się wydarzenie wyjątkowe. Z wielu sal lekcyjnych dobiegały wpadające w ucho dźwięki poloneza z „Pana Tadeusza”. Dziewczęta nuciły cichutko fragmenty walca i objaśniały swoim kolegom układ kroków tego tańca (używając przy tym mniej lub bardziej delikatnych argumentów). Co pewien czas po szkolnych korytarzach przemykali uczniowie przebrani za rycerzy, staropolskich szlachciców czy zbójców. W pobliżu sali przyrodniczej widziano nawet niedźwiedzia, tygrysa i groźnego lwa.
     Wszystkie te przygotowania miały na celu jak najlepsze zaprezentowanie swojej klasy w serii konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Patrona. Scenariusz uroczystości opracowały panie Dorota Bis i Ewa Kozioł- opiekunki Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. Przewodniczącą komisji konkursowej była p. dyrektor Joanna Suchowolak, wspierana przez p. Annę Teresińską i p. Urszulę Sawiarską.
     W piątek rano 3-osobowe reprezentacje klas IV-VI zmierzyły się ze sobą w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Zabłysnęli przed komisją dokładną znajomością życiorysu poety. Potrafili nawet rozpoznać jego utwory na podstawie rekwizytów takich jak figurki szachowe, orzeszki czy ziarenka maku.
     W tym samym czasie pozostali uczniowie wraz z wychowawcami wcielili się w role detektywów. Otrzymali zaszyfrowane wskazówki, które miały doprowadzić ich do miejsc, w których ukryte były koperty z ilustracjami do ballad naszego Patrona. Punkty otrzymały te klasy, którym udało się odszukać właściwe koperty, poprawnie rozpoznać utwory i w wyznaczonym czasie dostarczyć odpowiedzi komisji.
     Najwięcej emocji wzbudziły jednak konkursy przeprowadzone w sali gimnastycznej. Dzieci z klas I-III zaprezentowały prace plastyczne wykonane na podstawie wybranych bajek poety. Wcieliły się również w ich bohaterów, występując przed publicznością w pięknych, bardzo pracochłonnych strojach.
     Starsi uczniowie spróbowali swych sił jako aktorzy. Obejrzeliśmy ciekawe inscenizacje tekstów takich jak: „Wojskiego opowieść o pojedynku Domeyki z Doweyką”, „Trzech Budrysów”, „Rybka”, „Rękawiczka”, „Powrót taty”, „Panicz i dziewczyna”.
Punktem kulminacyjnym rywalizacji był konkurs taneczny. Nastrojowa muzyka, starannie wykonane układy kroków i figur, stroje stylizowane na ubiory XIX-wieczne oraz ogromne zaangażowanie uczestników… Wszystkie te czynniki sprawiły, że było to wspaniałe widowisko, prawdziwa uczta duchowa.
     Nikt nie zazdrościł komisji, która musiała sprawiedliwie ocenić wszystkie konkurencje rozegrane tego dnia. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Klasy I-III    Klasy IV-VI
1.II a   1.IV b
2.I b   2.V a
3.III a   3.IV a
4.III b, II b   4.VI a
5.I a   5.VI b
     6.V b

(D.B.)

P1020001
P1020003

Ostatnia aktualizacja: 17.01.08 11:56 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc