Plener malarski w Józefowie n. Wisłą

Szkoła pracuje nie tylko w ciągu roku szkolnego. W okresie wakacji prowadzi również działalność kulturalno-oświatową.
    Od wielu lat Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie n. Wisłą współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie pod przewodnictwem Pana Kazimierza Drzewińskiego. Latem w naszej placówce organizowane są plenery malarskie. Biorą w nich udział członkowie TPSP. Niektórzy wielokrotnie już gościli w Józefowie, są rozpoznawani przez mieszkańców osady i serdecznie przez nich witani.
    Każdy plener kończy się wystawą, na której można obejrzeć dzieła powstałe w czasie pobytu artystów w naszej miejscowości i kupić wybrany obraz.
    W ramach umowy plenerowej artyści zostawiają obrazy, które uwieczniają piękno naszej miejscowości oraz jej okolic i zdobią ściany naszej szkoły.
    Komisarzem pierwszych organizowanych u nas spotkań malarzy była Pani Lucyna Juchkiewicz- nadal uczestniczka artystycznych wypraw do nadwiślańskiej osady. W ostatnich latach obowiązki komisarza plenerów i wystaw przejęła kolejna sympatyczka Józefowa n. Wisłą - Pani Eleonora Sarnowska. (J.S)

Całkowita ilość zdjęć: 24 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum 7.1 & Chameleon | Pomoc