Wyjazd na pokazy fizyczne

W dniu 28 września 2011 roku, uczniowie klas trzecich gimnazjum kolejny raz uczestniczyli w „Pokazach z Fizyki” organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS i Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Tegoroczne pokazy obejmowały doświadczenia z następujących działów: „Fizyka latania”. „Prąd elektryczny, „Rezonanse” oraz „Promieniowanie i promieniotwórczość”.
    Zakres i tematyka eksperymentów były dostosowane do treści programowych nauczania fizyki w gimnazjum i liceum. Nadrzędnym celem uczestnictwa młodzieży w tych pokazach było poznanie od najciekawszej strony trudnych zagadnień realizowanych na lekcjach fizyki w szkole.
    Innym, ważnym elementem wyjazdu było uświadomienie uczniom tego, że wiedza fizyczna pozwala, na wyjaśnienie zasad działania urządzeń, przyrządów czy zabawek, których używamy na co dzień. Uczestnicy pokazów byli bardzo zadowoleni z tego sposobu zdobywania wiedzy. Niestety, większość eksperymentów nie jest możliwa do pokazania w szkolnej pracowni.
    Z pewnością za rok zbierze się kolejna grupa gimnazjalistów, która spojrzy na fizykę z zupełnie innej perspektywy. W końcu, wyjazdy na pokazy z tego przedmiotu stały się tradycją naszej szkoły...

Elżbieta Kępowicz

Całkowita ilość zdjęć: 16 | Powrót do Aktualności | JAlbum | Wyk. Piotr Pietras | Pomoc