Wycieczka do Radomia

W ramach projektu "Szkoła równych szans" uczniowie klas III a i III b gimnazjum wyruszyli do Radomia poznać troszkę twórczość polskich artystów malarzy.Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Szymczyk, osoba chyba najlepiej znająca się u nas na sztuce.
Zanim dotarliśmy do głównego celu, po drodze czekała nas jeszcze "mokra przyjemność" w Kozienicach, czyli basen! To była specjalny upominek dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka.
W Radomiu zwiedziliśmy dwa muzea: Jacka Malczewskiego i Muzeum Sztuki Współczesnej. Troszkę też zobaczyliśmy miasto.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek i park w Janowcu nad Wisłą, gdzie dużą frajdę sprawiło "odkrycie" stojących tam łodzi, które pochodziły z bliskiej nam Basonii.
Kiedy słońce chyliło się ku zachodowi dotarliśmy z powrotem do domu... (S.M.)

Całkowita ilość zdjęć: 24 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum 7.3 & Chameleon | Pomoc