Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej

A cóż to za dzień nastał ciekawy, że się pierwszaczki tak uśmiechały?!
           I białe bluzki, i garniturki, i piękne panie... to Ślubowanie!

Tak, ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej odbyło się 26 października 2007 r., przy licznym udziale rodziców naszych maluczkich, którzy swoją obecnością (...i błyskami aparatów) chcieli na zawsze upamiętnić tę uroczystość.
    Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości i uczniów klas pierwszych przez przewodniczącą Samorządu Szkolnego, wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni p. Teresy Gryty i uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni p. Doroty Serwy zaprezentowali swoim kolegom i rodzicom program słowno-muzyczny. Był to pierwszy aktorski występ pierwszaków na szkolnej scenie.
Podniosłym momentem uroczystości było oczywiście ślubowanie składane na sztandar szkoły. Wiele emocji wzbudziło także pasowanie pierwszaków na uczniów. Ceremoni tej dokonał p. dyrektor Andrzej Kieres. A pasowanie odbywało się za pomocą Wielkieeego Pióra, którego dotknięcie, jak czarodziejska różdżka, zmieniało maluszka w poważnego ucznia... To naprawdę było widać!
    Potem dyrektorzy wspólnie z wychowawczyniami wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy.
    Wierszem i piosenką powitali pierwszaków również uczniowie klas drugich, których do występu przygotowały wychowawczynie, p. Elżbieta Frączek i p. Ania Basiakowska. Wręczyli oni nowopasowanym uczniom drobne upominki.
    Życzymy Wam miłego i owocnego pobytu w naszej szkole!!! (D.S, S.M.)

Całkowita ilość zdjęć: 28 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum 7.3 & Chameleon | Pomoc