Up Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania Slideshow

Dzień 8 listopada jest obchodzony w całej Europie jako Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Kampania ma na celu zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania i ćwiczeń fizycznych oraz przeciwdziałania coraz poważniejszemu problemowi otyłości u dzieci.
    W związku z tym 14 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą odbył się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia. Do rywalizacji zaproszono uczniów II i III klas naszego gimnazjum. W przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju wsparła nas Rada Rodziców i szkolny sklepik. Każda klasa była reprezentowana przez 5-osobowe drużyny. Od uczestników konkursu oczekiwaliśmy znajomości zasad zdrowego żywienia oraz umiejętności praktycznego zastosowania tej wiedzy. Drużyny wzięły udział w konkursach na najlepszy plakat, zdrową surówkę lub kanapkę, piosenkę lub filmik promujący zdrowy tryb życia, rozwiązali test i powalczyli o atrakcyjne nagrody-bony pieniężne o wartości 150, 100 i 50 złotych. Wielką frajdą było wspólne przygotowywanie posiłków. Drużyny klasowe wykazały się bogatą wyobraźnią w przygotowaniu sałatek owocowych i warzywnych oraz „kolorowych” kanapek.
    W trakcie tej uroczystości przedstawiono wyniki ankiety przeprowadzonej w naszej szkole w ramach projektu Comenius „Zdrowi i aktywni nastolatkowie - przyszłością Europy”. Odbył się również pokaz prezentacji na temat zdrowego odżywiania się.
    I miejsce zajęła drużyna klasy IIIA, która zdobyła bon pieniężny o wartości 150 złotych, a wszyscy uczestnicy dostali paczki ze zdrowymi przekąskami. (Natalia Puszko)

Wyniki ankiety (Prezentacja Power Point)

kol 002
kol 004